Gonzalo García-García
Anno 2009 is Gonzalo García-García nog steeds verantwoordelijk voor het hoogste transferbedrag dat er betaald is voor een jeugdspeler. Op 14-jarige leeftijd verhuist hij dan van het Uruguyaanse Montevideo naar het Spaanse Madrid, waar hij in de jeugd van Real Madrid gaat spelen.
Zijn echte doorbraak in de voetbalwereld kwam echter bij AGOVV, waar de bij Real Madrid op een zijspoor belande García volledig opbloeide. Het leverde hem een contract op bij Heerenveen, maar in Friesland wist hij de mensen niet te overtuigen. Uiteindelijk speelde hij 14 wedstrijden waarin hij één keer wist te scoren tegen Sparta.
Omdat Verbeek het niet zag zitten in de balvirtuoos werd Gonzalo eerst verhuurd aan Heracles Almelo en vervolgens verkocht aan FC Groningen. Daar kan hij na een moeilijke beginperiode inmiddels op een basisplaats rekenen naast Marcus Berg.
Voor Heerenveen kon hij maar moeilijk het net vinden, tégen Heerenveen scoren is een ander verhaal. Zowel voor Heracles als voor FC Groningen wist hij keeper Vandenbussche te verschalken. Overigens lukte het Gonzalo (nog) niet om te winnen van Heerenveen. De tussenstand staat nu op twee nederlagen met Groningen en een gelijkspel met Heracles.




